knygos-featured

Knygos, kurios mane įkvepia

Karaoke kapitalizmas

Dr. Jonas Ridderstråle ir Dr. Kjell A. Nordström yra naujos kartos Europos verslo guru. 2003 m. Mąstytojų 50 (Thinkers 50) – kasmetiniame pasauliniame verslo mąstytojų rangavime, jie 21-mi.

Knygos „Kitoks, fankiškas verslas: Talentas šokdina kapitalą“ parduota daugiau kaip 250 000 egzempliorių. „Karaoke kapitalizmas“ tęsia pradėtą temą – kaip išlikti versle šiais laikais. Pasiūla didžiulė, idėjas pavagia akimirksniu, klientai nelojalūs, bet labai įnoringi. Tačiau būnant karaoke verslininku, t. y. bandant kopijuoti kitus, tavo šansai išlikti labai nedideli ir trumpalaikiai.

Lexus ir alyvmedis

„Perskaitę knygą suprasite, kad aš įžvelgiuneigiamus globalėjimo aspektus, – sako autorius, – Mano galvoje kirba klausimas, ką su jais daryti. Manau, kad geriausias būdas įveikti globalėjimo žiaurumus – iš pradžių suprasti sistemos logiką ir jos sudedamąsias dalis, o paskui suvokti, kaip ši sistema gali duoti naudos daugumai žmonių, sukeldama mažiausiai skausmo“.

„Lexus ir alyvmedis“ – patikimas vadovas norintiems suprasti globalėjimą.

Mirksnis

Knygoje „Mirksnis“ Malcolm Gladwell iš pagrindų keičia mūsų požiūrį į vidinį pasaulį. Joje kalbama apie tai, kaip mes mąstome nemąstydami, apie sprendimus, kuriuos priimame akimirksniu ir kurie iš tiesų nėra tokie paprasti, kaip mums atrodo.

Kodėl kai kurie žmonės priima puikius sprendimus, o kiti nuolat – tik nevykusius? Kodėl kai kurie vadovaujasi savo nuojauta ir laimi, o kiti vis klysta ir klumpa? Kaip iš tiesų veikia mūsų smegenys – darbe, klasėje, virtuvėje ir miegamajame? Ir kodėl dažnai pačių geriausių sprendimų neįmanoma paaiškinti?

Atsakymai į šiuos ir daugelį kitų klausimų – „Mirksnyje“, knygoje, kurioje aprašytos teorijos gali būti panaudotos efektyvesnei verslo plėtrai, prekių pardavimui skatinti ir – bene svarbiausia – žmonių elgesiui keisti.

Sąmoningumas

Visų meditacijos technikų, įskaitant Rytų dvikovas, ir, tiesą sakant, visų didžių atletinių gebėjimų pagrindą sudaro budrumas, buvimas čia ir dabar – savybė, kurią Ošo vadina sąmoningumu. Kai nustatome ir suprantame, kokia yra ši savybė, gebame puikiai save valdyti visose gyvenimo srityse.

Šaolinas: laimėk nekovodamas

Bernardas Moestlis parodo, kaip, remdamiesi Šaolino vienuolių 12 gyvenimo principų, galite išmokti taip valdyti ir nukreipti savo mintis, kad visa energija tinkamu momentu būtų sutelkta į jūsų numatytą tikslą. Neįveikiamų Šaolino kovos menų paslaptis glūdi ne fizinėje jėgoje, o mąstymo galioje.

Siekiant išmokti šio mąstymo meno ir naudotis juo kasdieniame gyvenime nebūtina tapti vienuoliu ir gyventi vienuolyne. Šiuos principus galima taikyti visur ir visada. Daugybė pavyzdžių iš gyvenimo rodo, kaip šiuos 12 principų jūs galite sėkmingai taikyti kasdienybėje.

Bijok, bet vistiek daryk

Baimė pasikalbėti su viršininku, baimė iškelti į paviršių šeimynines problemas, pokyčių baimė, baimė prisiimti atsakomybę… Kiekvienas žmogus patiria šias baimes, ir jos mus lydi visą gyvenimą.

Įkvepianti Suzanos Džeffers knyga laužo nusistovėjusius mąstymo stereotipus, padeda išsivaduoti iš užburto baimės rato ir rasti problemų sprendimus. Ji siūlo veikti nepaisant patiriamos baimės.

0 atsakymai

Atsakyti

Norite prisijungti prie diskusijos?
Nesikuklinkite, prisidėkite ir Jūs!

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Galite naudoti šias HTML žymas ir atributus: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>